Poniedziałek, 2018-09-24

Dory, Gerarda

VII Dzień Czystego Powietrza

W ramach Dni Czystego Powietrza w Szkole Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze została zorganizowana akcja ekologiczna pod hasłem "to nie krasnoludki palą śmieci."

Podczas 1,2 i 3 lekcji uczniowie przygotowywali się do happeningu (robili ulotki, plakaty, rysowali logo akcji na koszulkach oraz omawiali z nauczycielami tematy ekologiczne). Następnie wszyscy uczniowie poprzebierani w "krasnoludkowe" koszulki, we wspólnym marszu na rzecz ekologii udali się na Plac Piastowski w celu uświadomienia ludzi o ochronie środowiska. Dzieci rozdawały samodzielnie zrobione przez siebie ulotki, odczytywały ważne hasła ekologiczne oraz nawoływały "nie pal śmieci, trujesz dzieci". W cieplickiej "szóstce" bardzo poważnie podchodzi się do tematu ekologii, dzieci chętnie biorą udział w tego typu akcjach. To już szósty taki happening, a z roku na rok jest coraz większe zaangażowanie. We wspólnym marszu kroku dotrzymała nam również dyrektor szkoły - pani Maria Guszała. Organizatorami akcji były pani Urszula Sebastian oraz Katarzyna Fajkosz - Palmowska. zdjęcia w dziale "MEDIA O NAS"