Niedziela, 2018-09-23

Bogusława, Liwiusza

Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego Szkoła przyłącza się do międzynarodowej akcji DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!"

Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

Będą projekcje filmów na korytarzu szkolnym podczas przerw, lekcje wychowawcze z K. Hołowczycem w roli edukatora, gazetki, konkursy. Organizator akcji : Lilianna Wiska

Pobierz program działań szkolnych

Polecamy strony:

Lekcje z Hołowczycem

kino na korytarzu - Owce w sieci"

Spotkanie z policjantem - Cyberprzemoc

Szkolna wystawa plakatów