Wtorek, 2018-12-18

Bogusława, Gracjana

22 kwietnia Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony był  w naszej szkole tradycyjnie jako Dzień Patrona.

Zajęcia tego dnia przebiegały  nietypowo:

Pierwsze lekcje nauczyciele zaplanowali jako minifestiwal nauki:

- zajęcia otwarte z nauczycielem przyrody(Urszula Sebastian) - pokazy chemiczne.Podczas zajęć zaprezentowano proste doświadczenia chemiczne,które uczniowie mogą samodzielnie i bezpiecznie wykonać w domu.Najwięcej zainteresowania wzbudziło doświadczenie ze sztuczną krwią i spalaniem magnezu, do wykonania którego użyto związków chemicznych niedostępnych dla dzieci.

- zabawna matematyka z nauczycielem matematyki (Lilianna Wiska). Podczas tych zajęć bryły obrotowe zaprezentowały się w w przedstawieniu "Wybory Miss Obrotówki", a potem uczniowie mogli zapoznać sięz innym mnożeniem liczb naturalnych.

Następnie klasa 5z zaprosiła na przedstawienie ekologiczne "Ekokapturek", a Pan Jerzy Sowa przedstawił prezentację muldimedialną o twórczości Włodzimierza Puchalskiego.

Zdjęcia tutaj.

Wychowawcy przeprowadzili też  zajęcia związane z ochroną środowiska.

A klasa 5b przesadzała kwiaty...

Światowy Dzień Ziemi '2012 w Polsce obchodzony był pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich".