Wtorek, 2018-06-19

Gerwazego, Protazego

Konferencja

19 października 2012 r. odbyła się w naszej szkole konferencja dla dolnośląskich nauczycieli, dotycząca programu: „Sprawny Dolnoślązaczek”.

Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Szkolnego Związku Sportowego we Wrocławiu: pan Adam Szymczak i pan Ryszard Jezierski. Nauczycielka – pani Anna Mędoń przedstawiła sposób realizacji programu w klasach I-III w naszej szkole.

Ideą „Sprawnego Dolnoślązaczka” jest uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego i rozbudzenie wśród najmłodszych uczniów zainteresowań aktywnością fizyczną i sportem.

W obecnym roku szkolnym nasi uczniowie otrzymają, wzorem ubiegłych lat, specjalne legitymacje. Będą w nich dokumentować umiejętności zdobywane podczas zajęć i zawodów sportowych. Najaktywniejsze dzieci zdobędą tytuł Sprawnego Dolnoślązaczka.