Wtorek, 2018-12-18

Bogusława, Gracjana

"Energetyczna" konferencja

15 marca, w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze odbyła się  wojewódzka konferencja na temat gospodarowania energią. Na spotkaniu podsumowano ogólnopolskie przedsięwzięcie „Szkoła ucząca racjonalnego gospodarowania energią” współorganizowane przez Jeleniogórskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Dyskutowano o tym,
jak pedagodzy przekonują uczniów do oszczędzania energii, opowiadają o zagrożeniach związanych z jej brakiem czy alternatywnych źródłach prądu. Naszą szkołe reprezentowała nauczycielka przyrody, Pani Urszula Sebastian. Prezentację ilustrującą szkolne działania w zakresie edukacji z zakresu gospodarowania energią i odpadami można obejrzeć tutaj.