• Do wakacji: -58 dni

Niedziela, 2018-08-19

Emilii, Julinana

Bijemy Rekord Guinessa!

Uczniowie trzecich klas naszej szkoły co roku uczestniczą w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tym razem chcemy wziąć udział w ustanowieniu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą ilość osób. Okazją do tego jest zbliżający się Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji, a przypadający na 16 października. Pokażemy całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się udzielania pierwszej pomocy. W wielu szkołach podstawowych w całym kraju, w tej samej chwili, 16 października, będą się odbywały zajęcia z dziećmi z zakresu pierwszej pomocy, a dokładnie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dokładnie o godzinie 12:00 dzieci z klas trzecich przystąpią do uciskania i prowadzenia wdechów na fantomach, które otrzymaliśmy od Fundacji. Będą to robić nieprzerwanie, zmieniając się, przez 30 minut. W ten sposób chcemy aktywnie włączyć się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zapraszamy na to wydarzenie również rodziców naszych uczniów!
Akcja ta będzie trwała w Warszawie dokładnie w samo południe, a transmisja na żywo będzie dostępna na kanale internetowym Youtube: