Wtorek, 2018-06-19

Gerwazego, Protazego

Internet od 5 do 105

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Jeleniej Górze oraz seniorzy z Cieplic mogą już korzystać z nowych laptopów, które zakupione zostały w ramach projektu „Internet = edukacja dla osób od 5 do 105”.

Zakup urządzeń sfinansowała Fundacja Polska Miedź, a projekt opracowali nauczyciele i Rada Rodziców szóstki.  Projekt zakładał wykorzystanie laptopów wraz z przenośną tablicą multimedialną podczas lekcji w szkole, ale nie tylko. Organizatorzy wyszli z inicjatywą organizowania kolejnych już szkoleń  przebiegających w ramach projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans”. W szkole mamy kompetentne osoby, który takie szkolenia prowadzą w ramach wolontariatu, posiadając certyfikat  Latarnika Polski Cyfrowej.  Projekt ten przebiega w Polsce pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji i zakłada  ogólnopolski program działań podnoszenia kompetencji cyfrowych osób wykluczonych, polegający na propagowaniu wykorzystania Internetu do pracy i  w życiu codziennym, dla grupy pokoleniowej 50+.

Proponowane przez nas szkolenia obejmują m.in. podstawy obsługi komputera i Internetu, bezpieczeństwo w sieci, edytory tekstu, przeglądarki internetowe, komunikatory, zakładanie kont itp. Zajęcia dla dorosłych odbywają się w  każdy czwartek, w godzinach 16.30 – 17.30

Laptopy wykorzystywane są także na zajęciach komputerowych – w ten sposób, przynajmniej na razie możemy zrealizować zalecenia, by podczas tego typu zajęć jeden komputer przypadał na jednego ucznia.

Relacja filmowa tutaj.