Wtorek, 2018-06-19

Gerwazego, Protazego

Dzień Nauki za nami.

Wszystko przygotowane czeka ma uczniów

W dniu 30 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze odbyły się zajęcia, które miały na celu połączyć ważne coroczne uroczystości, które odbywają się corocznie w naszej szkole. Oto relacja:

Tu można obejrzeć relację video - super film (link).

1. W dniu 14 kwietnia został ogłoszony konkurs „105 razy czyściej w Cieplicach". Zadaniem uczniów było wykonać zdjęcia miejsc zaniedbanych w Cieplicach, z krótkim opisem, gdzie zostało zrobione zdjęcie i co można zrobić, żeby było lepiej, ładniej, bezpieczniej. Zdjęcia miały być dostarczone wraz z opisem w postaci elektronicznej na adres mailowy szkoły. Konkurs został rozstrzygnięty 30 kwietnia. Cztery prace zostały nagrodzone dyplomami i umieszczone na szkolnej stronie i profilu szkoły na Facebooku. Prace wykonali:
  • Kamil Szczygielski
  • Aleksandra Anufrowicz
  • Magdalena Wilk
  • Nikodem Rudnicki
  1. Z okazji Dnia Patrona uczniowie wykonywali plakat pt. „Włodzimierz Puchalski nasz patron". Z każdej klasy miał powstać jeden plakat. W taki sposób przybliżyliśmy sylwetkę tego wybitnego przyrodnika, uczniowie poznali jego życiorys oraz dokonania. Plakaty zostały zaprezentowane uczniom i wywieszone na terenie szkoły.
  2. W ramach obchodów „Dnia ziemi" uczniowie wykonywali również plakat ekologiczno - przyrodniczy. Zostali podzieleni na trzy poziomy tematyczne. Klasy czwarte wykonywały plakaty na temat „Formy ochrony przyrody w naszym regionie", klasy piąte - „Parki narodowe w Polsce" a szóste - „Gatunki zagrożone na świecie". Wszystkie prace wywieszono na terenie szkoły.
  3. W ramach tego dnia przeprowadzono „Dzień nauki". Uczniowie mieli okazję oglądać oraz brać czynny udział w pokazach chemicznych oraz w grach i zabawach matematycznych a także warsztatach matematycznych. Część matematyczna zorganizowana została w postaci rywalizacji między klasami.

W części matematycznej uczniowie rywalizowali siedmiu zadaniach, zdobywając punkty - szczegóły w tabeli. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się klasa 5b, drugie miejsce zdobyła klasa 5a a trzecie klasa 4s.

Wszystkie zajęcia zorganizował i przygotował oraz poprowadził zespół matematyczno - przyrodniczy działający w naszej szkole: Urszula Sebastian - nauczyciel przyrody, Jolanta Adamiak - nauczyciel techniki i informatyki, Lilianna Wiska - nauczyciel matematyki i informatyki oraz Ryszard Gil - nauczyciel matematyki.

Nowe laptopy przydały się bardzo.

Plakaty - praca w zespołach wre.

Turniej na sprawność i tabliczkę mnożenia

Myślenie nie boli