• Odwiedziło nas: 560168 osób
  • Do końca roku: 13 dni
  • Do wakacji: 190 dni

58-560 Jelenia Góra

ul. Cieplicka 74

Tel: 075 755-14-30

Wtorek, 2018-12-18

Imieniny:

Bogusława, Gracjana

40 lat minęło...

40 lat minęło...


6 czerwca 2014r. był uroczystym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. 


 

Jubileusz 40 – lecia Szkoły Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego to wspaniała okazja do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci.

 

O godzinie 9.00 uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą celebrował ksiądz kanonik Bogdan Żygadło  -  rektor Bazyliki Mniejszej w Jeleniej Górze oraz ksiądz Przemysław Belcyr  z Kościoła Parafialnego pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Cieplicach.

 

Po Mszy św. wszyscy udali się do Szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu.

 

W pięknie udekorowanej sali Pani Dyrektor Maria Guszała  przywitała przybyłych na uroczystość dostojnych gości, wśród których znaleźli się: Pani Mirosława Dzika – zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry,  przedstawiciele Urzędu Miasta: Pan Paweł Domagała – naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Barbara Latosińska - zastępca naczelnika, delegacja  Rady Miejskiej Jeleniej Góry na czele z jej Przewodniczącym Panem Leszkiem Wrotniewskim oraz Wiceprzewodniczącymi:  Panią Annę  Ragiel  i Panem  Józefem  Sarzyńskim, absolwenci szkoły, byli pracownicy oraz rodzice. Na uroczystość przybyła  delegacja  współpracującego z naszą szkołą Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze w osobach: Prezesa Zarządu - płk Edwarda Jakubowskiego oraz Edmunda Błaszczyka – Wiceprezesa i Janiny Grzywny – Sekretarza Związku.

 

Dostojeństwa uroczystości dodawał poczet sztandarowy, który został odznaczony „Za zasługi dla ZKRPiBWP”. Zostali również odznaczeni: dyrektor szkoły Pani Maria Guszała, Urszula Sebastian – nauczyciel przyrody oraz Hanna Niespodziewany – nauczyciel historii.
W tak ważnym dla szkoły dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki, telefony z ciepłymi słowami.

 

Po części oficjalnej uczniowie szkoły i nauczyciele zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny, w którym odniesiono się do historii szkoły oraz sukcesów i osiągnięć

 

Ten niecodzienny spektakl wraz z dekoracjami przygotowali nauczyciele szkoły we współpracy z uczniami i sympatykami szkoły. Z wielkim przeżyciem i zaangażowaniem zaprezentowali go uczniowie szkoły.

 

Wspólna praca wszystkich pracowników szkoły przyczyniła się do uświetnienia i sukcesu wszelkich podjętych działań związanych z obchodami jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze.
Po uroczystej akademii goście  udali się na poczęstunek, podczas którego wspomnieniom nie było końca.

 

Echa naszej uroczystości. Napisali o nas:


jg24.pl: (kliknij)

 

 

 

Jelonka.com : (kliknij) 


Zdjęcia:  (kliknij)

Opracowanie: szkolnastrona.pl