Poniedziałek, 2018-09-24

Dory, Gerarda

Bezpieczeństwo dzieci na drodze

11 marca 2016 roku odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie uczniów klas pierwszych ze służbami mundurowymi: Policją i Strażą Miejską.

Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele Firmy Speed Car w Jeleniej Górze, którzy wręczyli naszym uczniom między innymi kamizelki odblaskowe oraz odblaski.

Podczas zajęć dzieci utrwaliły wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po chodnikach i drogach.

Uczniowie wiedzą:

-  gdzie i jak należy przechodzić przez jezdnię,

- którą stroną powinni się poruszać jeśli nie ma chodnika,

- jak należy się ubierać żeby być widocznym na drodze.

Podczas zajęć uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne o tematyce bezpieczeństwa.

Mieli też okazję wyjść na pobliskie skrzyżowanie (rondo) i w sposób praktyczny zaprezentować jak powinno się prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

więcej w tv DAMI