Środa, 2018-12-19

Beniaminy, Dariusza

SPOTKANIE Z NIEZWYKŁYM CZŁOWIEKIEM

4 maja uczniowie klas trzecich mieli możliwość poznania niezwykłej osoby. Naszą szkołę odwiedziła pani Lucyna Kornobys – niepełnosprawna sportsmenka z Jeleniej Góry.

Podczas pierwszej części spotkania dzieci poznały różne formy niepełnosprawności, a pani Lucyna zaprezentowała filmy z paraolimpiady. Uczniowie z zachwytem w oczach podziwiali pasję i zaangażowanie sportowców z niepełnosprawnościami. Mogli też z bliska obejrzeć olimpijskie medale pani Lucyny i zadawać jej rozmaite pytania.

Druga część spotkania to ukazanie barier i problemów, z którymi spotykają się osoby niepełnosprawne. Uczyliśmy się siadać na wózku inwalidzkim, poruszać się na nim i pokonywać przeszkody. Próbowaliśmy także wczuć się w sytuację osoby niewidomej.

Pani Lucyna zagrała również z dziećmi w siatkówkę. Każdy chciał spróbować swoich sił!

A na zakończenie spotkania można było nawet zdobyć autograf naszej słynnej jeleniogórzanki. Trzymamy kciuki za sukcesy pani Lucyny na olimpiadzie w Rio!