Niedziela, 2017-12-17

Jolanty, Łukasza

Wieści z tras turystycznych

W dniach 23/24.09.2017 r. reprezentacja szkoły z klas IV - VII w składzie:

A. Babik, A. Paluszkiewicz, I. Górski, M. Butkowski, M. Żukiewicz,  A. Golej, J. Blicharska, M. Kudłacik i M. Bilski  wzięła udział w dwudniowym 43 Jeleniogórskim Rajdzie Młodzieży Szkolnej "Mysłakowice 2017" i zajęła I miejsce na trasie nr 6 oraz I miejsce w ogólnej punktacji rajdowej w pionie szkół podstawowych przywożąc do szkoły puchar dla najlepszej drużyny. Uczniowie brali udział w następujących konkursach: krajoznawczo - turystycznym o trasie wędrówki i o gminie Mysłakowice, ( Mikołaj, Julita i " Duży Olek" ) w konkursie " Czyste góry" - wysprzątaliśmy teren wokół zamku księcia Henryka  na  górze Grodnej w Marczycach i w programie ogniskowym, który składał się z trzech części: z przedstawienia pt. " Zielony Kapturek w Karkonoszach" ( Igor w roli Kapturka rewelacyjny) , ze wspólnie zaśpiewanej piosenki o górach oraz z quizu ze słodkimi nagrodami  o trasie wędrówki.
 Dnia 30.09.2017 r. reprezentacja szkoły z klas IV - VII w składzie: P. Dudek, E. Ciesielska, O. Niemiec, A. Zaremba, O. Puszkiel, M. Strzałkowska, M. Szymański, J. Konieczko, M. Tołoknow i A. Morawska wzięła udział w 12 Ogólnopolskim Rajdzie Młodzieży Szkolnej " Góry Izerskie 2017" podczas którego zwiedziliśmy stary okręg górniczy wokół Rębiszowa , gdzie górnicy pozyskiwali  kobalt i cynę z łupków serycytowo - chlorytowych.  W konkursach  rajdowych uczniowie zajęli następujące miejsca indywidualne: M. Szymański I miejsce , a A. Morawska II miejsce w konkursie krajoznawczo - geologicznym , zaś J. Konieczko II miejsce za najładniejszy minerał znaleziony na trasie wędrówki w pionie szkół podstawowych.
Opiekun grup, p. H. Niespodziewany ,gratuluje uczniom osiągnięć , a rodzicom uczniów dziękuje za pomoc przy przygotowaniu dzieci do tych konkursów.
Dnia 23 października odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Historyczny, na który zapraszam wszystkich uczniów z klas IV - VI. Więcej informacji u p. H. Niespodziewany