Wtorek, 2018-06-19

Gerwazego, Protazego

Nie pal śmieci - trujesz dzieci

W środę 29 listopada 2017r. w ramach dni czystego powietrza, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze zorganizowali happening „Nie pal śmieci – trujesz dzieci”, który zwracał uwagę na problem zanieczyszczenia i szkodliwości powietrza w naszym mieście.

Uczniowie przeszli w barwnym korowodzie ulicami Cieplic. W odpowiednich strojach, z maskami antysmogowymi, transparentami, plakatami i ulotkami skandowały ekologiczne hasła i zwracały uwagę mieszkańców na problem zanieczyszczonego powietrza. Nawoływały do ochrony czystości powietrza, ograniczenia niskiej emisji oraz walki ze smogiem.
Zorganizowaliśmy happening, aby zwrócić uwagę mieszkańców Cieplic na największy problem, który dotyczy nas wszystkich - problem wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie - tłumaczą organizatorzy