• Do wakacji: -25 dni

Wtorek, 2018-07-17

Aleksego, Bogdana

Sukcesy w konkursie o Jeleniej Górze i inne wieści turystyczne

Jesteś tu: » Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego w Jeleniej Górze » Sukcesy w konkursie o Jeleniej Górze i inne wieści turystyczne

Sukcesy w konkursie o Jeleniej Górze i inne wieści turystyczne

Dnia 28.02.2018 r. Trzy drużyny - reprezentacja naszej szkoły z klas VI/VII wzięła udział w powiatowym Konkursie Krajoznawczym pt. " Jelenia Góra - perła Karkonoszy".

Nasze osiągnięcia: I miejsce w kategorii plakat promujący Jelenią Górę zajęła Weronika Działa z kl. VII b, zaś III miejsce w konkursie wiedzy o J. Górze zajęli: J. Bartłomowicz, J. Blicharska oraz A. Golej z kl. VII b. Pozostałe drużyny były finalistami konkursu i zajęły IV i VI miejsce. Do konkursu uczniów przygotowała H. Niespodziewany.

Więcej o konkursie tutaj

Od stycznia 2018 r. w klasie V s realizowany jest  projekt edukacji turystyczno - krajoznawczej pn. " 5 x 5", tzn. w ciągu 5 miesięcy uczniowie odbędą 5 wycieczek pieszych po Kotlinie Jeleniogórskiej i górach ją otaczających. Celem tego projektu jest poznanie przez uczniów swojej  "małej Ojczyzny" oraz integracja klasy. Autorem projektu jest H. Niespodziewany.
Dnia 24.03. reprezentacja naszej szkoły z klas IV - VII weźmie udział  w międzypowiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego w Karpaczu. Do konkursu uczniów przygotowuje H. Niespodziewany oraz rodzice uczniów z kl. 4 c.

Współpraca z Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie Górnej przebiega wg ustalonego harmonogramu. Dnia 6.03. w KCEE gościła klasa V s., 13. 03. zajęcia miała kl. 4 b, zaś 27.03. zajęcia będzie mieć kl. 4 c . Edukatorem ekologicznym , który prowadzi zajęcia z uczniami jest p. L. Skrętkowicz. Zajęcia edukacyjne składają się z dwóch części: w pierwszej uczniowie oglądają i omawiają film o tematyce przyrodniczej, a po II śniadaniu uczniowie wychodzą w plener i tam praktycznie uczą się obcowania z przyrodą. Koordynatorem współpracy z KCEE jest H. Niespodziewany.