Sobota, 2018-05-26

Eweliny, Jana

Drodzy Rodzice !!! Nadchodzi czas I rundy Turnieju Aktywnych Szkół Multisport .

Jesteś tu: » Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Włodzimierza Puchalskiego w Jeleniej Górze » Drodzy Rodzice !!! Nadchodzi czas I rundy Turnieju Aktywnych Szkół Multisport .

Drodzy Rodzice !!! Nadchodzi czas I rundy Turnieju Aktywnych Szkół Multisport .

W dniach 24,25,28 - 05.18r. odwiedzą nas organizatorzy Turnieju ASM. Nasi uczniowie wezmą udział w innowacyjnej, interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit +,

wykorzystującej techniki multimedialne. Wykonując proste ćwiczenia (np. zwis na drążku, skok w dal z miejsca czy próba równowagi), uczniowie biorący udział w teście będą zdobywali kolejne poziomy w grze. Ich zadaniem, w warstwie fabularnej będzie pokonanie potworów stojących po leniwej stronie mocy bezruchu, zwanych Ślamazarami.
Oczywiście wszystkie ćwiczenia będą połączone ze wspaniałą zabawą !!!
Gorąco zapraszamy chętnych rodziców do udziału i kibicowaniu swoim pociechom. UśmiechHarmonogram I rundy w naszej szkole załączony w galerii zdjęć.

Wcześniej opracowaliśmy tzw. plan treningowy czyli plan działania sporządzony w formie listy pomysłów - co można zrobić w naszej szkole i w jej najbliższym otoczeniu, aby dzieci były bardziej aktywne fizycznie. Czekamy także na nowe pomysły od naszych rodziców https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fb0/1.5/16/1f609.png

PLAN TRENINGOWY
Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze

• Codzienne marsze do szkoły z nauczycielem (nauczyciel zadeklarował wspólne dojście do szkoły, z umówionych punktów będzie zbierał dzieci na wspólny spacer do szkoły)

• Aktywna długa przerwa w szkole (prowadzenie różnorodnych form ruchu na boisku szkolnym dla uczniów przez uczniów… zajęcia przy muzyce, z piłkami fitball, gry i zabawy ruchowe)

• Przerwa śródlekcyjna (krótkie ćwiczenia aktywności fizycznej w czasie lekcji pobudzające organizm do lepszego działania prowadzone przez nauczycieli)

• Piłki Fitball – alternatywa dla krzesełek (wprowadzenie piłek na wybrane zajęcia w salach lekcyjnych)

• Rower… i wszystko jasne (do i ze szkoły… rowerem zamiast auta, autobusu, z rodzicami, nauczycielami, z kimkolwiek)

• Innowacje ruchowe (wdrażanie w wolnym czasie różnych nowości ruchowych przez rodziców i nauczycieli)

• Zdrowe żywienie a aktywność fizyczna (pedagogizacja dzieci i rodziców dotycząca wpływu zdrowego odżywiania się na ruch dzieci – współpraca ze szkołą żywieniową w formie warsztatów żywieniowych)

• Warsztaty żywieniowo – ruchowe (cykliczne spotkania w formie prezentacji ruchowej, prelekcji na temat zdrowego żywienia i stylu życia prowadzone przez trenera fitness i dietetyka – absolwenta naszej szkoły, dla uczniów, nauczycieli i rodziców)

W razie pytań i pomysłów a także udziału w I rundzie, prosimy o kontakt z wychowawcami lub szkolnym koordynatorem Turnieju ASM - Tomaszem Szramikiem.

CZAS NA TWÓJ RUCH !!! Śmiech