• Odwiedziło nas: 560347 osób
  • Do końca roku: 12 dni
  • Do wakacji: 189 dni

58-560 Jelenia Góra

ul. Cieplicka 74

Tel: 075 755-14-30

Środa, 2018-12-19

Imieniny:

Beniaminy, Dariusza

Relacje z konkursów językowych

Relacje z konkursów językowych

  Do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus. Lingua z Języka Angielskiego 31 edycja, która odbyła się w naszej szkole 13.04.2018 r. , przystąpiło 48 uczniów, z których 23 zostało laureatami.

 

                                                                                                          

 

          

Kategoria klas trzecich:

1- Kacper Masłowski             klasa II a         laureat I stopnia

2- Bartek Dojs                        klasa III a       laureat III stopnia

3- Franciszek Smarz               klasa III a       laureat V stopnia

3- Bartłomiej Wasiak              klasa III a       laureat V stopnia

 

Kategoria klas czwartych:

1- Maja Nowacka                   klasa IV a       laureatka I stopnia

2- Patryk Chudy                    klasa IV s        laureat III stopnia

3- Mateusz Małunowicz         klasa IV a       laureat IV stopnia

4- Dawid Korzeniowski         klasa IV s        laureat V stopnia

4- Mateusz Petryków klasa IV a       laureat V stopnia

 

Kategoria klas piątych:

1- Julia Pietrzak                   klasa V s         laureatka I stopnia z wyróżnieniem

2- Filip Gajkowski                 klasa V b         laureat I stopnia

2- Lena Kibiń                         klasa V s         laureatka I stopnia

3- Jan Gałka                           klasa V b         laureat II stopnia

4- Amelia Kwapińska             klasa V s         laureatka III stopnia

4- Amelia Szustkowska          klasa V b         laureatka III stopnia

4- Zuzanna Zieja                    klasa V a         laureatka III stopnia

5- Olimpia Puszkiel                klasa V s         laureatka IV stopnia

5- Łukasz Wójcik                   klasa V b         laureat IV stopnia

6- Karol Warzybok                 klasa V s         laureat V stopnia

6- Aleksandra Zaremba          klasa V s         laureatka V stopnia

 

Kategoria klasa szóstych

1- Michał Pelzer                     klasa VI s        laureat I stopnia

2- Oliwia Kibiń                      klasa VI s        laureatka V stopnia

 

Kategoria klas siódmych

1- Oliwia Gałka                      klasa VII b      laureatka IV stopnia

 

       W Międzyszkolnym Konkursie wiedzy o kulturze, historii i geografii Kanady, który odbył się w SP 10 dnia 18.05.2018r. przystąpiło dwóch reprezentantów naszej szkoły i zajęli oni:

 

 

 

 

 

        Michał Pelzer                klasa VI s      I miejsce

        Jakub Bartłomowicz    klasa VII b    IV miejsce. (Do ścisłego finału zabrakło mu  tylko 1 pkt!)

 

 

             Zaś do Europejskiego Konkursu Języka Angielskiego on-line, który odbył się w naszej szkole 11.04.2018 r. przystąpiło 61 uczniów, w trzech poziomach wiekowych. Konkurs jest przeprowadzany w 9 krajach Europy Zachodniej. W województwie dolnośląskim uczestniczyło 47 szkół, a ogólna liczba szkół w Polsce wyniosła  531. Można było uzyskać max 350 pkt

 

Średni wynik

Poziom 1 (kl.4-5)

Poziom 2 (kl. 6)

Poziom 3 (kl. 7)

Nasza szkoła

171,43

179,83

184,63

Region

191,69

122,50

167,50

Polska

167,15

173,06

185,99

 

Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:

 

poziom 1  - 714 uczniów w regionie; 6955 w kraju

 

1- Zuzanna Zieja                  klasa V a        6   m-sce w regionie  73 w kraju

2- Julia Pietrzak                      klasa V s         20 m-sce w regionie   261 w kraju

3- Karol Warzybok                 klasa V s         34 m-sce w regionie   385 w kraju

 

1- Maja Nowacka                   klasa IV a       65 m-sce  w regionie  682 w kraju

2- Wiktor Witek                     klasa IV b       94 m-sce w regionie   1060 w kraju

 

poziom 2 -  330 uczniów w regionie; 3685 w kraju

 

1- Michał Pelzer                    klasa VI s       4 m-sce w regionie    14 w kraju

2- Maksymilian Pawłowicz    klasa VI s        56 m-sce w regionie   735 w kraju

3- Julia Polakowska               klasa VI s        82 m-sce w regionie   1086 w kraju

 

poziom 3 - 293 uczniów w regionie; 3625 w kraju

 

1- Radosław Iberszer             klasa VII c      72 m-sce w regionie   758 w kraju

2- Jakub Zieja                         klasa VII b      77 m-sce w regionie   758 w kraju

3- Magdalena Deka                klasa VII c      101 m-sce w regionie 1106 w kraju

 

 

                                                                                              Małgorzata Byler

                                                                                              Edyta Pyka

                                                                                              Renata Sigrist

Opracowanie: szkolnastrona.pl