• Odwiedziło nas: 506563 osób
  • Do końca roku: 219 dni
  • Do wakacji: 27 dni

58-560 Jelenia Góra

ul. Cieplicka 74

Tel: 075 755-14-30

Sobota, 2018-05-26

Imieniny:

Eweliny, Jana

zdolny Ślązaczek

zdolny Ślązaczek

SUKCESY UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH

W I ETAPIE DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

zDolny Ślązaczek

                                                                                                          

 Wyniki  III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek, zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu pod patronatem Kuratorium Oświaty, który odbyłl się w naszej szkole w dniu 24.10.2017r.

            Próg punktów dla naszego rejonu wyniósł 24 pkt na 30 możliwych do zdobycia. Do drugiego, powiatowego etapu dostało się troje naszych uczniów.

 

  1. Oliwia Gałka klasa VII b      27 pkt/ 30 pkt
  2. Mikołaj Bilski klasa VII a      27 pkt/ 30 pkt
  3. Jakub Bartłomowicz  klasa VII b  25 pkt/ 30 pkt 

(Dwojgu uczniom z klasy VIs : Michałowi Pelzerowi i Julii Polakowskiej,  którzy uzyskali 23 pkt do kolejnego etapu zabrakło tylko 1-go punktu).

 

 

17 października 2017r. odbył się w naszej szkole I etap III Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego „zDolny Ślązaczek”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klasy 7a i 7c. 

W etapie szkolnym uczestnicy rozwiązywali test on-line z języka niemieckiego, sprawdzający znajomość leksyki, gramatyki i ortografii, rozumienie tekstu czytanego oraz podstawową wiedzę dotyczącą niemieckiego obszaru językowego (elementy geografii, historii, kultury). Zadania (typu zamkniętego) skonstruowane były w oparciu o założenia obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego na II etapie edukacyjnym w zakresie języka obcego nowożytnego i są zgodne z wymaganiami biegłości językowej na poziomie A1 i A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Sześcioro uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu konkursu (powiatowego), który odbędzie się w dniach 7-8 grudnia.

1.Mikołaj Bilski kl. 7a

2. Aleksandra Indyk kl. 7a

3. Mateusz Kudłacik kl. 7a

4. Natanian Horodyski kl. 7a

5. Aleksandra Raźny kl. 7c

6. Maja Urbanowicz kl. 7c

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

 

 

 

                                                                                             

                                                                                                      

 

 

 

 

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl