Sobota, 2018-05-26

SUKCESY UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH

W I ETAPIE DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

zDolny Ślązaczek

Wyniki  III Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek, zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu pod patronatem Kuratorium Oświaty, który odbyłl się w naszej szkole w dniu 24.10.2017r.

Próg punktów dla naszego rejonu wyniósł 24 pkt na 30 możliwych do zdobycia. Do drugiego, powiatowego etapu dostało się troje naszych uczniów.

1. Oliwia Gałka klasa VII b      27 pkt/ 30 pkt
  2. Mikołaj Bilski klasa VII a      27 pkt/ 30 pkt
  3. Jakub Bartłomowicz  klasa VII b  25 pkt/ 30 pkt

(Dwojgu uczniom z klasy VIs : Michałowi Pelzerowi i Julii Polakowskiej,  którzy uzyskali 23 pkt do kolejnego etapu zabrakło tylko 1-go punktu).

17 października 2017r. odbył się w naszej szkole I etap III Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego „zDolny Ślązaczek”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klasy 7a i 7c.

W etapie szkolnym uczestnicy rozwiązywali test on-line z języka niemieckiego, sprawdzający znajomość leksyki, gramatyki i ortografii, rozumienie tekstu czytanego oraz podstawową wiedzę dotyczącą niemieckiego obszaru językowego (elementy geografii, historii, kultury). Zadania (typu zamkniętego) skonstruowane były w oparciu o założenia obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego na II etapie edukacyjnym w zakresie języka obcego nowożytnego i są zgodne z wymaganiami biegłości językowej na poziomie A1 i A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Sześcioro uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu konkursu (powiatowego), który odbędzie się w dniach 7-8 grudnia.

1.Mikołaj Bilski kl. 7a

2. Aleksandra Indyk kl. 7a