Środa, 2018-12-19

Beniaminy, Dariusza

Akcje charytatywne

W miesiącach wrzesień i październik w Szkole Podstawowej nr 6 trwała akcja zbierania żołedzi dla zwierząt. Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w tę akcję, dzięki czemu udało się zebrać sporo pożywienia dla zwierząt. Żołedzie zostały przekazane dla Koła Łowieckiego "Głuszec". W ramach podziękowania Koło Łowieckie zdecydowało się zakupić dla szkoły sprzęt sportowy.

W miesiącach październik i listopad 2009 r.przeprowadzona została w Szkole Podstawowej nr 6 akcja na rzecz schroniska dla małych zwierząt w Jeleniej Górze.W ramach akcji została zorganizowana zbiórka pieniedzy pod hasłem "Złotóweczka dla pieseczka i koteczka" oraz zbiórka karmy, koców, misek itp. rzeczy. Uczniowie zbierali pieniążki do specjalnie oznakowanych puszek. Dzięki ich zaangażowaniu zebrano 177,54 złotych. Szczególne podziękowania należą się klasom; 2b,2a,3a,3b,6a,6b,5b,4a oraz oddziałowi przedszkolnemu.

Pieniążki (przeznaczone na zakup karmy) oraz zebrana karma i inne niezbędne przedmioty zostały przekazane na rzecz jeleniogórskiego schroniska.

Serdecznie dziękujemy!!!

Od drugiej połowy listopada 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 6 rozpoczęto akcję pod hasłem "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem". W ramach akcji uczniowie  zbierali słodycze dla najuboższych dzieci z naszej szkoły.Akcję zakończono 4 grudnia i zebrane słodycze zostały przekazane potrzebującym dzieciom. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zrobić dwanaście paczek....co sprawiło,że dodatkowo dwunastu uczniów miało swojego "Mikołaja"!!!

W roku szkolnym 2009/2010  rozpoczęliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek.Przy okazji tej ekologicznej akcji możemy pomóc 8-letniemu Tymkowi, chłopcu choremu na mukowiscydozę. Zebrane nakrętki trafiają do zakupu surowców wtórnych, który za każdy kilogram przekaże na leczenie Tymka 0,30 zł, jeden kilogram to 500 nakrętek, tona nakrętek to pół miliona nakrętek wartych ok.300zł. Tak więc Tymek potrzebuje milionów zakrętek na zakup lekarstw przedłużających mu życie.

W grudniu Samorząd Uczniowski zakończył akcję zbierania odzieży, zabawek, książek dla jeleniogórskiego Domu Dziecka. Dzięki wielkim chęciom uczniów z naszej szkoły do Domu Dziecka pojechały trzy auta pełne w/w rzeczy. Z powodu dużej ilości zebranych prezentów, część z nich trafiła do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie została popakowana w paczki dla najbiedniejszych ludzi. Należą się tutaj ogromne brawa dla naszych uczniów za tak wielkie zaangażowanie.