Środa, 2018-10-17

Antonii, Ignacego

Rusza Szlachetna Paczka

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 6 w Jeleniej Górze.

Ruszamy z trzecią edycją Szlachetnej Paczki z naszej szkoły. Tym razem prezenty szykujemy dla rodziny Pana Dominika. Nauczycielem koordynującym zbiórkę na terenie szkoły jest Justyna Pulter. Telefon do szkoły 757551430

Pan Dominik (40 l.) samotnie wychowuje trójkę wspaniałych dzieci: Natalkę (16 l.), Klaudię (13 l.) oraz Sebastiana (12 l.). Pan Dominik będąc w związku małżeńskim pracował za granicą jako pracownik budowlany, aby zapewnić rodzinie życie na godnym poziomie. Niestety w wyniku trudnej sytuacji, dla dobra dzieci, koniecznością było zakończenie małżeństwa. W wyniku rozwodu Pan Dominik został zobowiązany do samodzielnego spłacania kredytu w wysokości 40 tys. zł za mieszkanie. Postanowił szybko działać i znalazł pracę, aby móc spłacać kredyt. Niestety niepełny etat sprawia, że cała pensja znika na spłatę raty. Na życie zostają pieniądze z różnych instytucji społecznych. Opieka nad dziećmi oraz prowadzenie domu, utrudniają zwiększenie wymiaru godzin pracy, które pozwoliłby uzyskać wyższe wynagrodzenie. W ostatnim czasie jedna z córek przeżyła dramatyczne przeżycie dla młodej dziewczyny. Na skutek tego, uczęszcza na liczne spotkania z psychologiem. Pan Dominik towarzyszy córce podczas spotkań, co jest czasochłonne. Pan Dominik nie ma możliwości, aby zaspokoić większe potrzeby rodziny. Przykładowo dzieci nie posiadają komputera, kiedy większość z nas nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Pan Dominik jest silną osobą, która mimo trudnej sytuacji i niezbyt pozytywnych widoków na przyszłość, stara się zapewnić dzieciom dobre warunki do życia, nauki, do rozwijania swoich zainteresowań. Jest chętny podejmować różne działania, które pozwoliłyby poprawić sytuację. Ma pomysł na siebie, na swoją przyszłość. Chce działać, jednak długi z przeszłości póki co trzymają go w miejscu. Dzieci z kolei doceniają starania taty. Natalia działa w szkolnym wolontariacie. Jej marzenie to przeczytanie wszystkich książek świata. Docenia wartość nauki. Z kolei Klaudia to sportowa dusza. Gra w szkolnej drużynie koszykarskiej, co wiąże się z codziennymi treningami. W przyszłości jednak chciałby zostać architektem wnętrz. Sebastian również lubi spędzać aktywnie czas, zwłaszcza grając w piłkę nożną. Podczas zajęć sportowych wyróżnia się swoimi wynikami. Jest ciekawy świata. Choć matematyka to dla niego wyzwanie, regularnie uczęszcza na dodatkowe zajęcia, aby mieć dobre wyniki w nauce. Podczas wizyty dało się odczuć, że relację między członkami rodziny są bardzo dobre, panuje wzajemny szacunek i życzliwość. Wśród najważniejszych potrzeb Pan Dominik wskazuje laptop dla dzieci. Stary komputer popsuł się na dobre, a obecnie brakuje środków na taki wydatek.To ułatwiłoby im wykonywanie różnych zadań, choćby ze szkoły oraz ogólne funkcjonowanie w "zwirtualizowanej rzeczywistości".
Potrzeby rodziny:
• Żywność - ponieważ zawsze jest potrzebna (herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, słodycze)
• Odzież - kurtka zimowa dla Klaudii (szczupła, 175cm), buty korki dla Sebastiana (roz.37)
• Środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące)
• Inne potrzeby: laptop, może być używany, w tej chwili nie posiadają żadnego, a byłby bardzo pomocny w nauce dla dzieci. Poza tym nie czułyby się wykluczone przez rówieśników.
• Specjalne upominki: Natalka jest fanką książek, więc jakiś thiller albo kryminał sprawi jej radość. Dla Klaudii - koszykarki przyjemnością będzie nowa piłka do koszykówki, rozmiar 5. Najmłodszy członek - Sebastian jest wielkim fanem klocków lego, zwłaszcza Star Wars. Pan Dominik ucieszy się z perfum, zapach obojętny.