Środa, 2018-12-19

Beniaminy, Dariusza

Rusza Szlachetna Paczka

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły

Po raz kolejny zachęcamy was do wzięcia udziału w akcji Szlachetna Paczka

W tym roku pomagamy rodzinie pana Pawła, który samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Dokładne informacje o  naszej Rodzinie poniżej.

Tam też lista potrzebnych rzeczy. Te rzeczy to prezent- jeśli więc nie będą nowe,  muszą być niezużyte, czyste i wyprasowane, tak aby naprawdę sprawiły radość obdarowanym. Można pomóc poprzez darowizny finansowe, za które zakupimy potrzebne rodzinie rzeczy, których nie zbierzemy.

Wpłat można dokonać w sekretariacie.

Rzeczy zbieramy w klasach lub zostawiamy w harcówce.

Wszystkie rzeczy zbieramy do czwartku 13 grudnia!!!

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM, KTÓRZY RAZEM Z NAMI TWORZĄ PACZKI

Aktualne informacje o akcji na szkolnym Facebooku

Pan Paweł(47 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: córkę Natalię(13 l.) oraz syna Adama(14 l.). Pan Paweł ponad 2 lata temu rozstał się ze swoją partnerką. Mama dzieci niestety nie interesowała się domem oraz dziećmi. Nie zależało jej na rodzinie. Pan Paweł walczył o dzieci i otrzymał prawo do ich wychowywania. Wraz z nimi mieszka w mieszkaniu komunalnym. Mieszkanie, które otrzymał nie miało łazienki ani toalety. Przez półtora roku pan Paweł starał się otrzymać zgodę na wstawienie kabiny prysznicowej do kuchni (w tym czasie oszczędzał również na zakup kabiny i potrzebne materiały). Toaletę rodzina ma w dalszym ciągu na zewnątrz. Na mieszkanie składa się również pokój (jeden dla całej rodziny). Przez ponad półtora roku samotnego ojcostwa pan Paweł pracował i starał się jak najlepiej prowadzić dom i wychowywać dzieci. Jest troskliwym i kochającym ojcem. Dba o potrzeby dzieci, ich wychowanie i wykształcenie.

Jednak w tym roku na skutek złej sytuacji finansowej zakładu, został on zwolniony z pracy. Przez kilka miesięcy pracował dorywczo oraz wykonywał pracę społeczno-użyteczne(do końca października). Obecnie pan Paweł pozostaje bez pracy, choć bardzo stara się znaleźć nową, podjął nawet decyzję o dokształceniu się (dodatkowe kursy), by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. W ostatnich miesiącach mężczyzna niestety podupadł na zdrowiu, co dodatkowo utrudnia sytuację rodziny.

Jedynymi dochodami rodziny są: zasiłek rodzinny, alimenty oraz wsparcie w programie "Rodzina 500 Plus". W sumie dochód rodziny wynosi 1748 zł, a po odliczeniu kosztów utrzymania, budżet domowy do dyspozycji na jednego członka rodziny wynosi 274 zł.

Rodzina lubi wspólnie spędzać czas oglądając filmy. Pan Paweł lubi grać z synem w różne gry. Córka interesuje się końmi. Dopóki pan Piotr pracował, oszczędzał, by choć czasami mogła wziąć lekcje jazdy konnej. Rodzina jest bardzo skromna, pełna radości, miłości i szacunku do siebie. Rodzina pana Pawła będzie bardzo wdzięczna za żywność oraz środki czystości. Pan Paweł bardzo prosi także o obuwie i odzież (przede wszystkim zimową) dla dzieci. Niestety obecna sytuacja finansowa rodziny nie powala na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Potrzeby rodziny:

• Żywność (herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, słodycze)

• Środki czystości (Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczki do zębów)

• Wyposażenie mieszkania  -Kołdra - rozm. 160x200 cm, poduszki - rozm. 70x80 cm. Poszwy -160x200 cm, 70x80 cm. Koc - 160x200 cm.

Brakujące sprzęty: Odkurzacz, żelazko (brak w domu, stare się spaliły) patelnia, kuchenka gazowa (z piekarnikiem, wolnostojąca, stara ma zepsuty piekarnik i ogólnie coraz gorzej spełnia swoją funkcje). Duża komoda lub meblościanka (stara meblościanka jest "w częściach", mebel potrzebny do przechowywania odzieży dla dzieci).

• Odzież: dla wszystkich członków rodziny : zimowa, przejściowa,

Adam głównie: kurtka, spodnie, jeansy, bluzy Rozmiar: 170 cm, M/L;  Sylwetka: szczupła

Natalia głównie: kurtka, bluzki, spodnie Rozmiar: 164/170 cm, M ; Sylwetka: normalna

Paweł Rozmiar: 176/182 cm, XL;  Sylwetka: zbudowana

• Obuwie

Adam : buty zimowe, adidasy Rozmiar: 40

Natalia: buty zimowe, adidasy, Rozmiar: 38/39

Paweł: buty zimowe, adidasy Rozmiar: 42

• Specjalne upominki: Natalia - odzież do konnej jazdy. Adam - piłka nożna. Pan Paweł - kosmetyki męskie.